Pracovna v bambusovém kabátku: Jak na ni?

Pokud máme doma pracovnu, pravděpodobně v ní trávíme velké množství času. A to je více než dostatečný důvod k tomu, abychom si ji přetvořili k obrazu svému. A vytvořili tak prostředí, ve kterém se budeme cítit dobře a produktivně. Jaké doplňky do pracovny pomohou zútulnit prostředí a zároveň budou praktické a funkční?

dario-J8vq2psV4_U-unsplash

Proč je bambus materiálem číslo jedna? 

V moderních interiérech na bambusový nábytek narazíte často. Kromě toho, že vypadá v interiéru vkusně a dá se sladit prakticky s čímkoliv, je to také materiál ekologický a udržitelný. Bambus patří mezi nejrychleji rostoucí rostliny, v optimálních podmínkách dokáže vyrůst až o 100 cm za jediný den. Jedná se o obnovitelný materiál, který je navíc v přírodě rozložitelný. Pro svůj růst navíc nepotřebuje příliš vody ani hnojiva.

Díky svým vlastnostem se dá použít na celou škálu věcí - od misek, nádobí, příborů, prkének, stolů, polic až po doplňky a dekorace. 

Výhody bambusu:

  • jedná se o ekologický materiál 
  • rozloží se během 3 let
  • je odolný vůči plísním i bakteriím
  • je odolný vůči vlhkosti
  • péče o něj je nenáročná

Při výběru si dejte pozor na několik věcí. Jednak by se mělo jednat o dřevo, které bylo vypěstováno udržitelným způsobem. Také je třeba si pohlídat, zda je se jedná o 100 % přírodní produkt - v opačném případě může být napuštěn různými chemickými prostředky a lepidly, které mohou reagovat s horkou vodou i nadělat paseku při rozkladu bambusu.

photo-1492138786289-d35ea832da43

Bambusový stůl jako dominanta pracovny

Dominantou každé pracovny je kancelářský stůl. O to větší pozornost si zaslouží, pokud je vyrobený z bambusu. Nezapomeňte ani na úložný prostor - pokud nechcete stůl se šuplíky, můžete si úložný prostor vytvořit z úložných zásuvkových kontejnerů na kolečkách. Pro větší produktivitu zkrátka udělejte maximum.

pexels-ivan-samkov-4240547

Kouzlo je v detailech 

Protože na malých drobnostech záleží, zaměřte se i na bambusové doplňky. Můžete tak pořídit propisky nebo tužky z bambusu, stojany na tužky nebo stolní organizéry. Využít můžete i bambusové osvětlení a pořídit si stolní lampičku z bambusu.

Mějte ve věcech pořádek

Abyste se v záplavě papírů neztratili, je třeba je přehledně zorganizovat tak, abyste v nich měli pořádek. K tomu vám pomohou zásuvky, bambusové šanony nebo pořadače. Pro ty nejčastější doplňky vám skvěle poslouží jednoduchý stolní organizér vyrobený rovněž z tohoto udržitelného trendy materiálu. Aby dřevěné doplňky působily ještě lépe, skvěle se doplňují s pokojovkami  nebo řezanými květinami. Tak vnesou do vašeho prostoru ještě o kus více svěžesti.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení